Nemocniční strava

Nedílnou součástí léčby je rovněž dodržování naordinované léčebné diety. Váš ošetřující lékař vám určí nejvhodnější dietu, která vám bude během hospitalizace ve FN Olomouc podávána. Jestliže jste doma dodržovali speciální dietu (např. diabetickou, žlučníkovou , bezlepkovou apod.), je velmi důležité informovat o tom vašeho lékaře. Tato dieta vám pak bude připravována i v nemocnici.

Hospitalizovaní pacienti na lůžkových odděleních, kteří nemají dietní omezení (ošetřující lékař jim při příjmu naordinoval dietu č. 3) i dospělí doprovázející dětské pacienty na Dětské klinice FN Olomouc mají možnost vybrat si obědové menu ze tří možností, přičemž v nabídce je vždy jedno vegetariánské jídlo a další dvě vycházející z odborných doporučení pro racionální výživu. Jedno racionální menu striktněji respektuje zdravější výběr potravin s preferencí například celozrnných surovin, cereálií, ryb, luštěnin, zeleniny, ovoce a bez smažených pokrmů, zahušťování bílou moukou, uzenin a s omezením červených mas. Druhé racionální menu představuje spíše tradičnější českou kuchyni s lehčím ozdravěním receptur, aby byla uspokojena co nejširší populace pacientů v nemocnici.

Zájemci si mohou oběd objednat prostřednictvím webové aplikace na adrese strava.fnol.cz, kam se mohou přihlásit na vlastních zařízeních (notebook, tablet, chytrý telefon) nebo na prezentačním místě, jimiž budou postupně některá oddělení vybavena. Aplikace je dostupná nepřetržitě, změnit výběr je však z provozních důvodů možné vždy jen den dopředu v určených hodinách. Mimo volby oběda mohou aplikaci využít k prohlížení objednané stravy všichni pacienti, tedy i ti, kterým jejich dietní opatření změnu pokrmu neumožňuje.

UPOZORNĚNÍ: Na všech klinikách a odděleních FNOL je zakázáno kouřit, požívat jakékoliv alkoholické nápoje nebo případně drogy.