Seminář představil moderní trendy ve výživě

12. 5. 2023

Alternativní směry ve výživě a také některé mýty, které lidské stravování provázejí, představil seminář Oddělení léčebné výživy FN Olomouc, který se uskutečnil ve čtvrtek 11. května v přednáškových sálech II. interní kliniky - gastroenterologické a geriatrické. Zúčastnilo se jej 22 zájemců z různých pracovišť naší nemocnice. Za zajímavé a poučné prezentace děkujeme nutričním terapeutům Bc. Martině Hrudníkové a Mgr. Filipu Martiníkovi.
"Na semináři jsme si potvrdili, že lidé opravdu nemohou žít pouze z kosmické energie - jsme všežravci a k životu potřebujeme jíst jak rostlinnou, tak živočišnou potravu. Každý výživový extrém je škodlivý a nejlepším způsobem, jak podpořit své zdraví, je jíst pestře, přiměřeně a kvalitně. Nyní již také víme, že se nevyplácí věřit úplně všemu, co se na sociálních sítích píše o výživě a potravinách nebo zázračných účincích diet. Za kolektiv našeho oddělení děkujeme za příjemně strávené odpoledne, bohatou diskusi a budeme se těšit na případné další setkání," uvedla vedoucí Oddělení léčebné výživy Mgr. Marie Kohutová, DiS.