Jaké jsou zásady zdravé výživy pro pacienty s mnohočetným myelomem?

8. 2. 2023

V říjnu loňského roku se uskutečnilo osobní setkání pacientů s mnohočetným myelomem v Olomouci. Jeho hosty byli odborníci z Fakultní nemocnice Olomouc, a to docent Jiří Minařík z Hemato-onkologické kliniky, který se věnoval problematice nových léků a přístupům u myelomu v roce 2022, a Mgr. Jana Křivánková, nutriční terapeutka Oddělení léčebné výživy FN Olomouc.

Na základě žádostí pacientů, kteří se době pandemie onemocnění covid-19 začalo zajímat o zdravý životní styl, připravila pro účastníky setkání průřez zásadními informacemi o nutriční terapii. Shrnutí zásadních doporučení, která představila ve své prezentaci, publikoval Bulletin Klubu pacientů mnohočetný myelom.

S laskavým svolením autorů článek publikujeme. Můžete si jej přečíst ZDE.

Za inspirativní prezentaci se Janě Křivánkové také dostalo osobního poděkování od předsedy klubu Petra Hyleny, o něž se s vámi chceme podělit ZDE.

Podrobnosti o Klubu pacientů mnohočetný myelom ZDE.